رفتن به محتوای اصلی

کاغذ سنگ چیست؟

کاغذ سنگ (که با اسامی دیگری مثل کاغذ سنگی، کاغذ آهک یا کاغذ معدنی نیز نامیده می شود) نسل جدیدی از کاغذ است که در سالهای اخیر توسط محققان اختراع گردیده است. ماده اولیه این کاغذ پودر سنگ بوده که جایگزین استفاده از چوب درختان برای تولید کاغذ است. از خواص آن ضد آب بودن ، مقاومت در برابر پارگی، جلوه ی جادویی رنگها بر روی آن و در نهایت برگشت پذیری آن به خاک طی دوره بازیافت کوتاه مدت عنوان می گردد.

دانه دار نبودن بافت کاغذ سنگ باعث شده که سطح آن نسبت به سطح کاغذ معمولی نرم تر و مسطح تر باشد و نیازی به خدمات تکمیلی چاپ مثل روکش سلفون یا لامینت نداشته باشد. این کاغذ به آسانی و بدون ایجاد دود سمی می‌سوزد. منبع اصلی مواد اولیه آن پسماند معادن یا سنگ بری‌های سنگ مرمر است که آسیاب شده و به پودر سنگ تبدیل می‌گردد. در تولید کاغذ سنگ از آب، اسید، سفید کننده‌ها یا سفید کننده‌های نوری استفاده نمی‌گردد.

انتشارات حک با استفاده از این فناوری اقدام به چاپ کتاب بر روی کاغذ سنگ کرده ، تا با توجه به در خطر بودن منابع طبیعی کمکی در این زمینه انجام داده باشد. کاغذ سنگ، نسل جدیدی از کاغذ است که در تهیه آن به جای چوب درختان از پودر سنگ استفاده می شود.

 

کتاب اهداف توسعه پایدار نمونه ای از این نوع کتاب می باشد.


برای دریافت اطلاعات سفارش چاپ کتاب با استفاده از فناوری پودر سنگ با شماره های ۶-۲۲۸۹۹۶۴۳-۲۱(۰)۹۸ تماس حاصل نمایید و یا با استفاده از صفحه تماس با ما در خواست خودتان را ارسال کنید.

بازگشت به بالا
سبد خرید خالی می باشد.